House sitting

House sitting

with Brak komentarzy

Wszyscy to znamy. Ruszamy z najbliższego Orlenu, zatrzymujemy samochody, podróżujemy z miasta do miasta, spotykamy ciekawych ludzi, próbujemy nowych rzeczy, korzystamy z życia, a potem wracamy do domu z tysiącami wspomnień. Kiedy wyjeżdżamy na dłużej, jedyną rzeczą, której może nam brakować jest zatrzymanie się na dłuższy czas, odpoczynek z dala od domu, męczących przemyśleń i próba zaadaptowania się w nowym miejscu, znalezienia przyjaciół. Ale przecież możemy to zrobić.

Same jeszcze tego nie doświadczyłyśmy, ale niewątpliwie house-sitting to coś, czego każdy autostopowicz powinien spróbować. Nie możemy się doczekać, kiedy sprawdzimy w Australii lub gdziekolwiek na świecie, jak mieszka się w innym kraju. Ale czym właściwie jest house-sitting?

Ludzie powierzają swoje domy obcym, aby podróżować, odwiedzić rodzinę czy pracować. House-sitting to świetny sposób na tanie wakacje, spróbowanie życia w innym miejscu lub po prostu szansa, aby zatrzymać się w jakimś ciekawym miejscu, na które normalnie nie możemy sobie pozwolić. Jednak house-sitting to nie tylko przyjemności, ale także odpowiedzialność. Często musisz być nie tylko opiekunem domu, ale także zajmować się zwierzętami.

Oto dwa przykłady największych stron internetowych, gdzie można się zarejestrować i znaleźć dom, który stanie się celem kolejnej podróży.

HouseCarers – od 12 lat szuka opiekunów dla domów na całym świecie, głównie w USA, Europie i Australii. Pełne członkostwo kosztuje 50 dolarów za rok i pozwala na dodawanie zdjęć, referencji i innych informacji do swojego profilu, który zachęci właścicieli do zatrudnienia Cię jako opiekuna ich domu.

MindMyHouse – jeśli zamierzasz znaleźć dom w Azji czy Ameryce Południowej, to skorzystaj z tego serwisu. Portal wymaga rejestracji i stworzenia szczegółowego profilu, ale kosztuje to 20 dolarów rocznie.

Istnieje również wiele stron internetowych, działających na terenie poszczególnych regionów , takich jak House Sitting Australia, House Sitters America i Homesit w Nowej Zelandii.

Jeśli nie udało Ci się znaleźć nikogo za pośrednictwem tych stron internetowych, ale wiesz, że jesteś odpowiedzialny i godny zaufania, a Twoje hipotetyczne domostwo właśnie straciło swoją szansę, zawsze możesz spróbować znaleźć kogoś, korzystając z grupy na portalu couchsurfing.com (na przykład https://www.couchsurfing.com/groups/8572 lub https://www.couchsurfing.com/groups/920). Prawdopodobnie jesteś już doświadczonym podróżnikiem z wieloma pozytywnymi referencjami i możliwe, że znajdziesz tam dom pod opiekę. Zwłaszcza jeśli jesteś typem Włóczykijai i nieważne gdzie spędzasz czas, najważniejsze jest to, jak masz zamiar to zrobić. Więc nie bój się zasiedzieć w nowym miejscu.

 

Iza&Wiola
Follow Iza&Wiola:

Iza&Wiola
Latest posts from

Leave a Reply